Ранункулюс або Лютик: особливості вирощування
Ранункулюс, також відомий як лютик, є справжнім доповненням будь-якого саду або квітника. Його неймовірні відтінки, від сніжно-білого до насичено темно-червоного, можуть прикрасити будь-який простір. Ця багаторічна квітка зачаровує не тільки своїм зовнішнім виглядом, але й ніжністю квітів, що нагадують маленькі троянди. Вирощування лютиків - захоплюючий процес, який дарує безперервне цвітіння протягом усього літа.
Цікаво, що у відкритому ґрунті жовтець цвіте аж від початку травня до холодної осені, радуючи яскравими квітами. Якщо ж ви вирощуєте його в кімнатних умовах, то насолоджуватися першим цвітом можете ще раніше. Квіти починають з'являтися через 2–3 місяці після посадки, причому бутони формуються поступово, що забезпечує безперервне цвітіння на кілька місяців.
Способи та терміни посадки ранункулюсів
Перш за все, варто знати, що вирощують лютики двома способами:
- Насінням
- Бульбами(кореневищами)
Насіння пророщують у домашніх умовах, роблячи посів наприкінці зими. Для цього знадобляться неглибокі ємності, наповнені торфом. Над посівом споруджується міні-тепличка з будь-якого прозорого матеріалу, цей «ковпачок» слід періодично знімати для поливу та провітрювання. Коли земля надворі досить прогріється, розсаду висаджують у відкритий ґрунт та прикривають, наприклад, соломою на випадок раптових заморозків. Зацвітають вирощені з насіння ранункулюси лише на другий рік.
І якщо перший спосіб вимагає ряду умов та багато часу для правильного розмноження квітів, то другий є більш легким та поширеним. Бульби лютиків дуже маленькі, величиною 1,5-3 см, їхня нижня частина має кігтеподібні корінці. Садити їх можна розпочинати вже в лютому-березні, щоб отримати цвітіння до початку травня.
Важливо: якщо весна у вашому регіоні холодна і затяжна, пророщування бульб починають в приміщенні приблизно за 6-8 тижнів до запланованої посадки.
Особливості пересадки квітів
Коли висаджувати ?
Пересадку ранункулюса краще проводити ранньою весною, коли ґрунт достатньо прогріється. Під час пересадки важливо не пошкодити ніжні корені рослини, тому краще використовувати метод перевалки, тобто пересаджувати разом із грудкою землі. Це дозволить уникнути стресу для рослини та забезпечить швидке адаптування на новому місці.
Де висаджувати ?
Місце посадки виберіть заздалегідь. Рослини ранункулюса можуть рости як на сонці, так і в півтіні, але ви повинні знати, що посадка в плямистій тіні гарантує тривалий час цвітіння та яскравіші кольори, тоді як посадка на сонці може прискорити цвітіння, але скоротити його тривалість. Ґрунт має бути добре дренованим, оскільки ці рослини не переносять заболочених місць. Крім того, на жовтець садовий можуть негативно впливати протяги.
Як висаджувати ?
Перед посадкою бульби ранункулюса потрібно замочити у воді на 24 години. Потім висаджуйте їх так, щоб коренева шийка знаходилася на глибині 3-5 см нижче рівня ґрунту. Для посадки підготуйте лунки глибиною 15-20 см, розмістіть дренажний шар з піску або дрібного гравію для уникнення застою води. Бульби садіть на глибину 7-8см, спрямовуючи кігтеподібні корінці вниз, з відстанню між рослинами 10-15 см. Якщо за прогнозом варто очікувати значного похолодання – накрийте посадки агроволокном.
Добрива і догляд
Для активного росту та рясного цвітіння ранункулюсу потрібні поживні речовини. Підживлення рослин можна починати через 2 тижні після посадки, використовуючи комплексні мінеральні добрива з мікроелементами раз на два-три тижні. Важливі для жовтця також підживлення органікою, але – помірні, не допускайте надлишку! Чергуйте органічні та мінеральні підживлення.
Крім того, важливо своєчасно видаляти зів'ялі квіти, щоб стимулювати появу нових бутонів, а після сильних дощів – розпушувати ґрунт, щоб бульби дихали та не загнивали від перезволоження.
Як зимують ранункулюси
Найнижча температура, яку здатен витримати лютик, не повинна перевищувати -7 ⁰С. Тому на зиму бульби ранункулюса необхідно викопувати та зберігати у паперових пакетах, вологій тирсі або піску до весни при температурі близько +5 ⁰С.
Бульби викопують восени до настання заморозків або ж тоді, коли надземна частина рослини зів'яла і висохла.
Залишки надземної частини рослини обрізають, а бульби обережно підсушують та закладають на зберігання, попередньо обробивши засобом від грибків, хвороб і гнилі.
Замовити можна за посиланням: https://ayris.com.ua/ranunkulius-liutyk-mix-rozmir-5-7-10sht-v-upakovtsi/